XXV Niedziela zwykła – 21 września 2014 r.

 

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Jutro przypada 2. rocznica śmierci śp. ks. Benedykta Kiełbasy. Msza Święta za niego z intencji Róż Żywego Różańca zostanie odprawiona o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

– we czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

– w sobotę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Ponadto dziś wspominamy św. Mateusza Ewangelistę, a w przyszłą niedzielę św. Wacława, męczennika.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Podlesia – Łopoń złożyli 570 zł na prace remontowo-inwestycyjne oraz 140 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej odpowiednio 1500 zł i 110 zł, Dębiny Łętowskiej 1640 zł i 330 zł, ul. Konopnickiej 1670 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie również na ten cel. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Niedziela 28 września 2014 r. będzie poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

W przyszłą niedzielę przypada również Dzień Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji specjalne nabożeństwo w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Szczepanowie.

7. Zespół „Iskra  Bożego Miłosierdzia” organizuje w dniu 28 września (niedziela) międzynarodową akcję Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. Modlitwa ta będzie w intencji prześladowanych na Bliskim Wschodzie, o pokój na Ukrainie, oraz w intencjach poszczególnych parafii i wspólnot. Akcja Katolicka z naszej parafii włączy się w tę inicjatywę i zaprasza wszystkich chętnych na wspólną modlitwę. Koronka będzie odmawiana na plantach w Wojniczu oraz w Ispie przy figurce. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

8. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów na ministrantów. Mogą nimi zostać chłopcy od klasy III szkoły podstawowej. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoich synów do pełnienia tej ważnej i zaszczytnej służby przy ołtarzu.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products