XXI Niedziela Zwykła – 21 VIII 2022 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, we środę – święto św. Bartłomieja, Ap. w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę – wspomnienie św. Moniki. Wszystkim solenizantom, wśród których jest ks. Bartłomiej, składamy serdeczne życzenia: zdrowia i obfitości Bożych darów, za wstawiennictwem świętych Patronów. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje prawo o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  2. W najbliższych dniach nastąpią zmiany wśród duszpasterzy naszej parafii: na nowe placówki przejdą ks. Bartłomiej Król i ks. Grzegorz Wolak. Ks. Bartłomiej pracował wśród nas siedem lat, a Ks. Grzegorz – jak to jest w przypadku neoprezbiterów – trzy lata. Dziękujemy im za gorliwą pracę duszpasterską, przykład życia kapłańskiego i wszelkie dobro, które dzięki ich posłudze stało się naszym udziałem. Na nowych placówkach życzymy im obfitych łask od Chrystusa Dobrego Pasterza, za wstawiennictwem Matki Najświętszej.
  3. We czwartek (25 VIII) Piesza Pielgrzymka Tarnowska wchodzi na Jasną Górę. Osoby, które zapisały się na wyjazd autokarem do Częstochowy w tym dniu informujemy, że autokar wyruszy o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Ze swej strony p. Marcin Sumara i jego rodzina dziękują za ofiary w kwocie 8644 zł, które złożyliście na jego rehabilitację. Bóg zapłać.
  6. Trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych.

Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, będą mogły to zrobić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ewy Ungar z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products