XXI  Niedziela Zwykła – 21 VIII 2016 r.

 

1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W związku z przeżywanym jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski, w tym dniu po każdej Mszy świętej będzie miał miejsce Akt zawierzenia parafii Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii 26 sierpnia. Msze święte będą o godz. 6.00, 6.30, 15.00 – w kościele św. Leonarda oraz o godz. 18.00. W związku z uroczystością, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej, we środę – święto św. Bartłomieja, apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Moniki. Wszystkim solenizantom, wśród których jest ks. Bartłomiej, składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na Ratnawach będzie Msza święta i poświecenie odnowionej figury Matki Bożej. W razie niepogody Msza święta będzie w Kolegiacie a następnie odbędzie się poświęcenie figury.

2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe mieszkańcom ul. Nadbrzeżnej, którzy złożyli 850 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona również na ten cel.

3. We czwartek Piesza Pielgrzymka Tarnowska wejdzie na Jasną Górę. Dziś ostatni dzień zapisów na wyjazd autokarem do Częstochowy, aby powitać pielgrzymów. Przypominamy, że wyjazd będzie we czwartek 25 sierpnia o godz. 5.00 z parkingu przy Kolegiacie.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wydawca Gościa Niedzielnego oferuje również piękne kalendarze ścienne na przyszły rok.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Pomykacz z ul. Konopnickiej, śp. Jan Baca z ul. Loretańskiej i śp. Zofia Gala z Rudki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products