XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2015 r.

 

1. Piątek jest ostatnim dniem roku szkolnego. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą wg następującego porządku: Szkoła Podstawowa – we czwartek o godz. 9.30, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych – w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego będzie we środę od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy wszystkich uczniów do spowiedzi i Komunii Świętej. Niechaj w ten sposób dzieci i młodzież dziękują za kończący się rok i proszą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zapraszamy również nauczycieli i wychowawców.

2. We środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy św. O. Pio. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród których jest ks. dr Jan Banach składamy serdeczne życzenia.

3. Od przyszłej niedzieli tj. 28 czerwca – w okresie wakacyjnym – w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Godziny pozostałych Mszy świętych nie zmieniają się. Porządek Mszy świętych w dni powszednie również pozostaje bez zmian.

4. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 9 lipca. Program odpustu znajduje się na afiszu w gablocie. Zachęcamy do udziału. Z naszej parafii udadzą się do Tuchowa dwie pielgrzymki: Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę autokarową w dniu 2 lipca, wyjazd z parkingu o godz. 17.00, zapisy w zakrystii. Odbędzie się również piesza pielgrzymka do sanktuarium w Tuchowie w sobotę 4 – lipca. Szczegóły tej pieszej pielgrzymki podamy za tydzień.

5. W środę – 24 czerwca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji organizatorów i uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. Słowo Boże wygłosi z tej okazji ks. Tomasz Rąpała ze Szczepanowa. W programie spotkania przewidziane są również świadectwa ludzi młodych o ŚDM oraz koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej „Wzgórze Syjonu”. Zapraszamy wszystkich pragnących się włączyć w wolontariat oraz przygotowania do przyjęcia gości z zagranicy w naszej parafii w lipcu 2016 roku.

Jest to zarazem spotkanie obowiązkowe dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum w ramach spotkań formacyjnych przed sakramentem bierzmowania. Prosimy rodziców o dopilnowanie obecności dzieci w tym dniu w kościele.

6. W piątek – 26 czerwca mija termin zapisu na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Spotkanie organizacyjne dla uczestników oraz ich rodziców odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 19.00 w budynku parafialnym. Szczegółowe informacje u ks. Jakuba.

8. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe za II kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy Zakrzowa złożyli odpowiednio 1900 zł i 330 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki – 1240 zł i 270 zł, Dębiny Zakrzowskiej – 1570 zł i 490 zł, Podlesia-Łopoń 540 zł i 140 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2360 zł i 320 zł, ul. Konopnickiej – 1640 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą również przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy kościele św. Leonarda. Ze swej strony ks. prałat Bogdan Piotrowski dziękuje za ofiary na cele misyjne, które złożyliście w kwocie 10 450 zł i 11€.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji jest również nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.

10. W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Henryka Kostecka z ul. Folwarcznej i śp. Edward Braś z ul. Plebańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products