VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

 

  1. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W tej intencji zostaną odprawione Msze święte: w poniedziałek o godz. 8.00 – od mieszkańców Łukanowic, oraz w poniedziałek w kaplicy loretańskiej o godz. 18.00 – od ofiarodawców.
  2. We środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, zaś w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; jest to zarazem Dzień Matki. Wszystkim Matkom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio. W sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00. Niech nasz liczny udział w tym ważnym wydarzeniu będzie również wyrazem ponowienia aktu przyjęcia Matki Bożej za Królową naszych serc. Zachęcamy do wyjazdu na tę uroczystość. Będzie również zorganizowany wspólny wyjazd autokarem. Można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii.
  4. W sobotę 27 maja w naszej parafii odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpocznie się o godz. 16.00. W programie jest wspólne nabożeństwo majowe w kościele, a po niej grill i zabawy integracyjne na placu przy plebanii. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii.
  5. W środę 24 maja przed nabożeństwem majowym o godz. 16.30 w Kolegiacie odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy za ofiary. Na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty mieszkańcy ul. Zawale złożyli 310 zł, ul. Leśnej i Goszczyńskiego – 1000 zł, Wąwozu Szwedzkiego i Rudki Góra – 1000 zł, ul. Tarnowskiej 160 zł oraz 1050 zł na prace remontowe, ul. Nadbrzeżnej 680 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe.
  7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rafała Malca z Londynu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products