Poniedziałek Wielkanocny – 21 IV 2014

 

1. W przyszłą niedzielę – Święto Bożego Miłosierdzia przeżywać będziemy kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Do tego dnia przygotowujemy się bezpośrednio przez Nowennę odprawianą codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą świętą.

Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny: "[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" ‒ mówił wtedy Ojciec Święty.

W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory nieustannie płonie przed obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.

Ten ogień – „Iskra miłosierdzia” – jest już w naszym kościele. W najbliższą niedzielę – w dniu kanonizacji „Iskra miłosierdzia” powędruje do wszystkich rodzin: zabierzmy ogień z wykorzystaniem lampionów, świec lub paschalików. W ten sposób każda osoba będzie mogła doświadczyć symbolicznie blasku Bożego Miłosierdzia, przy tym ogniu zjednoczymy się również na wspólna modlitwę w rodzinach w duchu dziękczynienia za kanonizację.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czasie którego będziemy dziękować Bogu za nowych świętych.

2. Wszystkie osoby udające się do Rzymu na kanonizację zapraszamy we środę na wieczorną Mszę świętą, po której nastąpi błogosławieństwo pielgrzymów.

3. Gimnazjum im. św. Kingi zaprasza do obejrzenia misterium pt. "Kochać to nieść krzyż". Przedstawienie odbędzie się w kinie Wawel w następujących terminach: 24.04.2014 (czwartek) godz. 19.00, 25.04.2014 (piątek) godz. 19.00, 26.04.2014 (sobota) godz. 16.00.

4. Egzaminy z wiedzy religijnej przed bierzmowaniem dla klas drugich gimnazjum odbędą się kościele wg następującego porządku:

-Poniedziałek – 28 kwietnia, godz. 16.30 – klasa 2e

-Wtorek – 29 kwietnia, godz. 15.00 – klasy 2a i 2c

-Wtorek – 29 kwietnia godz. 16.30 – klasy 2b i 2d.

Prosimy, aby uczniowie przybyli na egzamin wraz z rodzicami (opiekunami).

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products