IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2013 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele, którym rozpoczynamy tydzień modlitw w tej intencji.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom Dębiny Łętowskiej za ofiary w kwocie 1740 zł za pierwszy kwartał. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

 – we wtorek– uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz wspomnienie św. Jerzego, męczennika.

– we czwartek – święto św. Marka Ewangelisty.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci z klas drugich i ich rodziców w następujących terminach: we środę i czwartek o godz. 16.30. natomiast w poniedziałek o godz. 18.00 będzie spotkanie dla młodzieży klas pierwszych i drugich gimnazjum. Obecność uczniów obowiązkowa.

4. We czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie modlitewne grupy św. O. Pio.

5. W piątek o godz. 9.00 będzie Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla maturzystów z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

6. Urząd Miejski informuje, że w dniu 23 kwietnia na terenie Gminy odbędzie się zbiórka „elektrośmieci”. Zużyty sprzęt należy wystawić do godz. 8.00 w tych samych miejscach z których odbierane są pojemniki ze śmieciami. Inne odpady niż „elektrośmieci” nie będą zabierane.

Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska przypomina o zakazie wypalania traw i innych pozostałości roślinnych na polach i łąkach oraz zwraca się z apelem o ostrożne zachowanie się w lesie podczas suchej pogody.

7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Wojciechowi składamy serdeczne życzenia – obfitych łask od Chrystusa za wstawiennictwem św. patronów.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products