V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r.

 

  1. Nasza parafia przeżywa rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. W poniedziałek, wtorek i we środę będą Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 6.00, 8.00 oraz o godz. 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie nauka stanowa dla małżonków i rodziców, natomiast we wtorek o godz. 19.00 będzie spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych oraz pozostałą młodzież uczącą się i pracującą. Nabożeństwa rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.00 będą transmitowane przez Internet. Przypominamy, że z transmisji można korzystać na kanale Parafia Wojnicz na platformie YouTube; ze względu na awarię, niezależną od nas, nie da się uruchomić transmisji przez stronę www naszej parafii.
  2. Przypominamy, że nie będzie możliwe przed Świętami Wielkanocnymi zorganizowanie spowiedzi w jednym dniu. Możemy spowiadać się codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00. Ponadto w dniach rekolekcji będziemy spowiadać przed nabożeństwami. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.
  3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm będzie podczas wszystkich Mszy świętych. Ze względu na obowiązujące przepisy nie będzie procesji z palmami wokół kościoła.
  4. We czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na Mszy święto o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
  5. W piątek i sobotę udamy się z posługą duszpasterską do chorych. Osoby, które pragną skorzystać z posługi kapłana prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.
  6. W sobotę po wieczornej Mszy św. – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  7. Dziękujemy za ofiary. Na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej złożyli 1720 zł, Podlesia-Łopoń – 1510 zł, Dębiny Łętowskiej – 2500 zł, Zakrzowa – 4020, Łukanowic – Topoliny – 7400 zł. Na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy ul. Krzywej złożyli 130 zł, uczestnicy nowenny do św.. Józefa – 120 zł, Łukanowic -Topoliny – 735 zł, Podlesia-Łopoń – 330 zł i zamówili 2 intencje mszalne, Zakrzowa – 820 zł i zamówili 2 intencje mszalne, Dębiny Łętowskiej – 680 zł i również zamówili 2 intencje mszalne. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  8. Diecezjalna Fundacja Auxilium informuje, że prowadzona przez nią Poradnia Specjalistyczna „Arka” (pomoc psychologiczna, prawna, uzależnienia, terapia rodzinna itp.) pozostaje otwarta i przyjmuje pacjentów na wizyty. Rejestracja pod numerem telefonu 146920293 wew. 1.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Krzysztof Moskal z Łukanowic, śp. Donald Bartkowiak z Tarnowa, śp. Ryszard Korzec z Łukanowic i śp. Wanda Duran z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products