III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kościoła, we czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, bpów. Ponadto dziś wspomnienie św. Agnieszki dziew. i męcz., oraz Dzień Babci, a w poniedziałek – Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom, Dziadkom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 2. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.
 3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy Ojca Pio, natomiast w sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
 4. W przyszłą niedzielę 28 stycznia zapraszamy do kolegiaty na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego zespołu muzycznego „Raban Jahwe”. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele w Grabnie odbędzie się charytatywny koncert kolęd na rzecz Domu Dziecka w Jasieniu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rzuchowej oraz Placówki Wsparcia Dziennego w Wojniczu. Organizatorzy zapraszają.
 5. W związku z przypadająca w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej i Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu zapraszają 27 stycznia o godz. 17 do kina „Wawel” na koncert pieśni i kolęd patriotycznych pt. „Portamus Gaudium” w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej Yamaha i Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.
 6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 1. Program kolędy:

22.I.2017 – Poniedziałek – od godz. 15.00

 1. Ul. Krakowska – od Państwa Sygnara do Państwa Suchan
 2. Ul. Krakowska – strona prawa, równoczesne rozpoczęcie od Państwa Wełnów i Państwa Blachów (dwóch księży)
 3. 3. Krakowska – od Państwa Blacha do Państwa Adamczyk

 

23.I.2018 – Wtorek – od godz. 15.00

 1. Zakrzów od Pana Stanisława Szczupaka do Pana Kazimierza Michałka,
 2. Zakrzów od Państwa Niedzielskich i zakończenie u Państwa Nieć
 3. Zakrzów – jeden ksiądz od Państwa Branickich do Państwa Słowik, drugi od Państwa Szczupak po kolei do Państwa Wnętrzak.

 

24.I 2018 – Środa od godz. 15.00

 1. Ul. Krótka od ul. Warszawskiej
 2. Ul. Wolicka od Państwa Pamuła
 3. Ul. Krakowska od Państwa Trzeciak do Pana Stanisława Moleckiego

 

25.01.2018 – Czwartek od godz. 15.00

 1. Ul. Leśna
 2. Ul. Ks. Popiełuszki

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products