IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021

 

  1. We środę będzie dzień spowiedzi adwentowej. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Natomiast po południu od godz. 15.30 do 17.00 i od 18.00 do 19.30. Jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości spowiedzi w poniedziałek i wtorek po południu, gdyż księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach; nie będzie też adoracji eucharystycznej.
  2. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte będą tylko o godz. 6.00 i 8.00. Wieczorem w rodzinnym gronie spożyjemy wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych.
  3. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła o północy. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
  4. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W obydwa dni Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
  5. Ofiary na tacę w uroczystość Bożego Narodzenia będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii, natomiast ofiary z niedzieli – na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. Parafialny Zespół Caritas zakupił produkty i przygotował 110 paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujmy osobom, które wsparły tę akcję swoją pracą i ofiarnością. Wśród ofiarodawców są firma Florpak, firma Planta, p. Kazimierz Sady, p. Barbara Kupczyk, p. Stanisław Szczęsny, p. Marek Lenik i p. Beata Fior. Dziękujemy też osobom, które ofiarowały produkty do koszów w sklepach oraz młodzieży z KSM. Składamy podziękowanie również za pracę przy przygotowaniu paczek i dostarczeniu ich do domów osób starszych i samotnych. Bóg zapłać.
  7. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu Sióstr Karmelitanek. Zachęcamy do nabywania.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wiesławy Jakubas z Tarnowa i śp. Kazimiery Gryl z Wojnicza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products