IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2015 r.

 

1. Dziś kończą się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. O godz. 11.00 będzie Msza święta dla dzieci, natomiast o godz. 16.00 – dla młodzieży. Składamy serdeczne podziękowanie rekolekcjoniście – ks. prałatowi Markowi Taborowi za przygotowanie naszych serc na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Osobę i kapłańską posługę Ks. Marka powierzamy w modlitwie Dobremu Bogu.

W poniedziałek będzie dzień spowiedzi. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.00 do godz. 18.00 z półgodzinna przerwą o godz. 16.00. Ponadto księża z parafii będą spowiadać również od godz. 19.30 do 21.00. Prosimy, aby wszyscy skorzystali w poniedziałek z sakramentu pojednania i nie odkładali spowiedzi na później.

2. We środę udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami: jeden ksiądz odwiedzi od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudkę Dół, Rudkę Góra; drugi kapłan również od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębinę Łętowska, Dębinę Zakrzowska, Podlesie.

2. We czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą w tym dniu tylko rano o godz. 6.30 i 8.00.

Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

3. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w sobotę – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą tak jak w niedziele czyli o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30, 16.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na kwiaty i utrzymanie czystości kościoła. Mieszkańcy Podlesia Łopoń złożyli odpowiednio 655 zł  i 170 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki – 1490 zł i 20 zł, Rudki Dół – 415 zł, ul. Słonecznej – 1160 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Słowa wdzięczności wyrażamy również za indywidualne wpłaty na ten cel. Dziękujemy też p. Lucynie i Stanisławowi Michałek oraz p. Bogdanowi i Marii Karaś, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.

5. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Wśród ofiarodawców są: p. Barbara Kupczyk, p. Witold Duman, p. Stanisław Szczęsny, p. Marek Lenik, p. Kazimierz Lenik, Delikatesy „Centrum” i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe do koszów. Składamy podziękowanie młodzieży za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i rozwiezieniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 170 rodzin. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Dzisiejszy numer Gościa niedzielnego jest podwójny. Cena wynosi 7 zł.

7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza na spotkanie z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa kopii obrazów mistrzów światowego malarstwa przedstawiających Madonny z Dzieciątkiem. Wydarzenie będzie miało miejsce w Izbie Regionalnej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

8. Publiczne Gimnazjum im św. Kingi w Wojniczu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat na kurs robotyki w ramach akcji Ferie z Robotem prowadzonym przez firmę z Warszawy. Zapisy telefonicznie lub w sekretariacie szkoły. Szczegóły na stronie internetowej gimnazjum i plakatach

9. W ostatnim tygodniu miały miejsce pogrzeby: śp. Elżbiety Krzos z Tarnowa i śp. Józefa Kurka z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products