XXXIV Niedziela Zwykła – 20 XI 2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

 

  1. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku liturgicznego przeżywanego pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Od przyszłej niedzieli wszystkie nabożeństwa odprawiane w kościele św. Leonarda zostają przeniesione do kolegiaty.
  3. W ramach adoracji eucharystycznej, która w naszej diecezji odbywa się przez cały rok w poszczególnych parafiach, w sobotę nasza wspólnota będzie przeżywać taki dzień. Adoracja w kolegiacie rozpocznie się w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.00 i potrwa do godz. 17.00. O godz. 17.00 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Módlmy się szczególnie o pokój na świecie oraz za nasze rodziny.
  4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu kościelnego, we czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz., Wszystkim solenizantom oraz P. Organiście i członkom chóru parafialnego, składamy serdeczne życzenia.
  5. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast we środę na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne połączone z poświęceniem i wręczeniem modlitewników.
  6. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio, zaś w sobotę po wieczornej Mszy świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  7. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w parafii.
  8. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej serdecznie zaprasza w niedzielę 27 listopada br. na godz. 17.00 do Izby Regionalnej na „Wojnickie Zaduszki” – jest to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych pamięci znanych i zasłużonych wojniczan.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisławy Opioła z Więckowic, śp. Zofii Król ze Zgłobic, śp. Bogusława Iżykowskiego z ul. Loretańskiej i śp. Filipa Zbijowskiego z Krakowa. wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products