XXXIV Niedziela Zwykła – 20 XI 2016 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

 

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu i początkiem nowego roku kościelnego.

2. W sobotę przypada w naszej parafii doroczny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej diecezji każda parafia przeżywa taki dzień. Adoracja w Kolegiacie rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 i potrwa do godz. 17.30. Porządek adoracji będzie następujący:

– od godz. 9.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona północna.

– od godz. 10.00 – mieszkańcy Wojnicza – strona południowa.

– od godz.11.00 – mieszkańcy Więckowic

– od godz. 12.00 – mieszkańcy Rudki i Wąwozu Szwedzkiego

– od godz. 13.00 – mieszkańcy Ratnaw, Łoponia i Podlesia

– od godz. 14.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej

– od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa

– od godz. 16.00 – mieszkańcy Łukanowic i Ispu. O godz. 17.00 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Znajdźmy w sobotę chwilę czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej O. Pio. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomn. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – wspomn. św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki śpiewu i muzyki kościelnej, we czwartek – wspomn. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

4. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary mieszkańcom ul. Warszawskiej i Os. Zakrzów, którzy również na ten cel złożyli 1470 zł i 60 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy także za ofiary składane indywidualnie, jak też wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać.

5. Począwszy od piątku na czas miesięcy zimowych nabożeństwa z kościoła św. Leonarda zostają przeniesione do Kolegiaty i będą odprawiane o tych samych porach.

6. W tym roku mija 40 lat od śmierci Ks. Prałata Jana Rzepki, długoletniego proboszcza w naszej parafii. W związku z tą rocznicą została wykonana pamiątkowa tablica. Odsłonięcie epitafium nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

7. W sobotę – 26 listopada w Nowym Sączu odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Z naszego dekanatu jest organizowany wyjazd. Zapisy przyjmuje ks. Mariusz do czwartku włącznie. Wyjazd w sobotę o godz. 12.00 z parkingu, powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – 15 zł. Serdecznie zapraszamy!

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products