XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2013 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele.

Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy modlić się za ludy krajów misyjnych oraz misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej parafii.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Goszczyńskiego i Leśnej, którzy złożyli 405 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa.

– we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

– w piątek – wspomnienie bł. Jana Pawła II.

3. Spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów trzecich klas gimnazjum wraz z ich rodzicami rozpocznie się w poniedziałek 21 października o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym, następnie będzie Msza św. z kazaniem. Podczas tej Eucharystii kandydaci do bierzmowania złożą specjalne deklaracje podpisane przez nich oraz ich rodziców.

Informujemy również, że młodzież klas pierwszych gimnazjum uczęszczająca do szkoły poza parafią powinna kontaktować się z ks. Jakubem w sprawie parafialnego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki listopadowe i roczne. Przypominamy, że za naszych zmarłych wypominanych modlimy się na Różańcu przez cały listopad oraz we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1- 8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.

5. W poniedziałek, 21 X Szkoła Podstawowa w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Kantego. Z tej okazji zostanie odprawiona w Kolegiacie Msza św. o godz. 8.00 w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów tej szkoły.

6. We czwartek o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo dla Grupy św. O. Pio.

W piątek 25 października odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży w Wierzchosławicach. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Jakubem.

W sobotę, 26 października w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach odbędzie się spotkanie misyjne Róż Żywego Różańca. Wyjazd autokaru z parkingu o godz. 8.45.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Makowska z ul. Jagiellońskiej i śp. Adam Brzuchacz z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products