XXV Niedziela zwykła – 20 września 2015 r.

 

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. We wtorek przypada 3. rocznica śmierci śp. ks. Benedykta Kiełbasy. Msza Święta za niego z intencji Róż Żywego Różańca zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

– we środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

– w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

4. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji specjalne nabożeństwo w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Szczepanowie.

6. W niedzielę 27 września – odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Z naszego dekanatu będzie wspólny wyjazd autokarowy. Można się jeszcze dziś zapisać. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 6.00 z parkingu przy kolegiacie.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Podlesia – Łopoń złożyli 660 zł na prace remontowo-inwestycyjne oraz 200 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej odpowiednio 1620 zł i 290 zł, Dębiny Łętowskiej 1650 zł oraz 10€ i 320 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2410 zł oraz 100$ i 110 zł, Więckowic – 3880 zł oraz 50€ i 820 zł, ul. Konopnickiej 1670 zł, Krzywej – 595 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie również na ten cel.

8. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się na plebanii w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy wszystkich członków o przybycie.

9. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów na ministrantów. Mogą nimi zostać chłopcy od klasy III szkoły podstawowej. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoich synów do pełnienia tej ważnej i zaszczytnej służby przy ołtarzu.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze rolnicze i misyjne na przyszły rok.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products