XXI Niedziela Zwykła – 20 VIII 2023 r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, pap.,we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, we czwartek – święto św. Bartłomieja, Ap. w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej, w niedzielę – wspomnienie św. Moniki. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: zdrowia i obfitości Bożych darów, za wstawiennictwem świętych Patronów.
  2. W najbliższych dniach nastąpią zmiany wśród duszpasterzy naszej parafii: na nowe placówki przejdą ks. Mariusz Katarzyński i ks. Sebastian Musiał. Ks. Mariusz został mianowany wikariuszem parafii MB Nieustające Pomocy w Krynicy, natomiast Ks. Sebastian przechodzi do parafii Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, będzie też pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Dziękujemy im za gorliwą pracę duszpasterską, przykład życia kapłańskiego i wszelkie dobro, które dzięki ich posłudze stało się naszym udziałem. Na nowych placówkach życzymy im obfitych łask od Chrystusa Dobrego Pasterza, za wstawiennictwem Matki Najświętszej.
  3. W piątek (25 VIII) Piesza Pielgrzymka Tarnowska wchodzi na Jasną Górę. Osoby, które zapisały się na wyjazd autokarem do Częstochowy w tym dniu informujemy, że autokar wyruszy o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
  6. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products