XVI Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014 r.

 

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Program rekolekcji jest prosty: w poniedziałek i we wtorek będą trzy msze święte z nauką dla wszystkich o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Postarajmy się wszyscy, aby każdego dnia wziąć udział w rekolekcjach. Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00 oraz po południu od godz. 14.00 do 16.00. Od godz. 16.30 do 18.00 będą spowiadać tylko kapłani pracujący w parafii.

2. We środę rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Jezu, ufam Tobie oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w naszej parafii. Zgromadzimy się o godz. 16.30 na nabożeństwo oczekiwania i godz. 17.00 powitamy Obraz przed kościołem. Obraz i Relikwie w asyście pocztów sztandarowych zostaną wniesione do Kolegiaty. Następnie będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego, transmitowana przez RDN Małopolska. Zapraszamy do udziału wszystkich.

O godz. 21.00 będzie Msza święta, którą będą celebrować kapłani rodacy oraz ci, którzy pracowali w naszej parafii. Przewodniczyć będzie ks. prałat Józef Urbaniak. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tych, którzy nie będą mogli przybyć na godz. 17.00. Czuwanie i modlitwa przed Obrazem będą przez całą noc wg ustalonego programu. Czuwanie dla młodzieży o godz. 20.00.

We czwartek 24 lipca o godz. 10.00 będzie Msza święta i nabożeństwo dla osób starszych i chorych. Pół godziny wcześniej będzie dla nich spowiedź. Prosimy o umożliwienie chorym uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

O godz. 12.00 będzie nabożeństwo dla dzieci ze szkoły podstawowej.

O godz. 14.30 (pół godziny wcześniej niż planowaliśmy) rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewać Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz przeczytamy podziękowanie i prośby, które wpisaliście do Księgi łask.

O godz. 15.30 będzie Msza święta, zawierzenie parafii Miłosierdziu Bożemu oraz pożegnanie Obrazu i Relikwii, po czym Obraz w samochodzie-kaplicy uda się do Brzeska. W czasie całego dnia peregrynacji będzie dyżur kapłana w konfesjonale.

Dołóżmy starań, aby ten czas szczególnego działania łaski Bożej, był owocny dla nas, dla naszych rodzin i parafii.

We wtorek w czasie Mszy rekolekcyjnych będzie poświęcenie obrazów i wszelkich dewocjonaliów.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

– we środę – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

– we czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

– w piątek – święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji po wieczornej Mszy świętej będzie błogosławieństwo pojazdów.

– w sobotę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products