Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą odprawiane tylko w Kolegiacie w następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ponadto we czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  2. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ołtarze na procesję przygotowali: pierwszy, w kaplicy fatimskiej – Akcja Katolicka, drugi, w bramie prowadzącej na plac kościelny – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, trzeci, na Rynku – Strażacy z Wojnicza, czwarty, przy kościele św. Leonarda – mieszkańcy Ispu.
  3. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla Grupy O. Pio. W sobotę przypada wspomnienie św. Filipa Neri, prezb. Jest to zarazem Dzień Matki. Wszystkim Matkom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. Dziękujemy za ofiary za II kwartał. Mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli 880 zł na prace remontowe, ul. Nowej i Krótkiej – 920 zł oraz 320 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Zawale – 280 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za wpłaty na konto parafialne.
  5. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj do naszej dyspozycji będzie również tygodnik „Niedziela”. Czytanie prasy katolickiej służy pogłębianiu wiary i stanowi niejednokrotnie cenną pomoc w rozwiązywaniu codziennych trudności i problemów. Korzystajmy zatem z możliwości, jakie daje nam prasa katolicka w zakresie formacji religijnej.
  7. W zakrystii oraz u ks. Mariusza można zapisywać się na wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Koncert będzie w święto Bożego Ciała. Parafia organizuje również wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy w dniu 2 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mariusza.
  8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Szkoła Podstawowa zapraszają emerytów we czwartek ( 24 maja) na spotkanie z cyklu: „W spojrzeniu starszych widzimy światło”. W programie: o godz. 15.00 Msza święta w kolegiacie, a następnie w budynku Szkoły – program artystyczny.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products