Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 20 IV 2014 r.

 

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze święte według porządku niedzielnego.

2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza święta o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Niedzieli Palmowej oraz Triduum Sacrum. Dziękujemy więc panu kościelnemu, pani troszczącej się o czystość kościoła, panu organiście, chórowi parafialnemu, kantorom, paniom i panom ze straży pożarnej, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, młodzieży, scholi i dziewczynkom z DSM. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

4. Składamy podziękowania również właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: P. Barbara Kupczyk, P. Kazimierz Lenik, P. Marek Lenik, P. Stanisław Szczęsny, P. Witold Duman i P. Marek Sygnarowicz, Firma Florpak oraz Delikatesy „Centrum”. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe zbierane w sklepach. Składamy podziękowanie młodzieży za przeprowadzenie akcji „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych. Dziękujemy także osobom, które dostarczyły paczki potrzebującym. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niech tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa świętowana w Liturgii przenika również Wasze zwykłe, codzienne życie. Niech radość Wielkanocnego Poranka zagości w Waszych sercach, napełniając je pokojem i miłością. Niech opromienia nadzieją wszystkie plany i zamierzenia oraz pozwoli doświadczyć nowości życia w Zmartwychwstałym Chrystusie.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ze swej strony dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych i instytucji.

7. Chętni na wyjazd w przyszłą niedzielę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach mogą zapisywać się w zakrystii. Zapisy do środy włącznie, wyjazd w niedzielę z parkingu o godz. 7.00, koszt – 20 zł.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Zdeb z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych przesłali nam:

 

Ks. dr Jacek Nowak – Rektor WSD w Tarnowie, Poseł na Sejm RP Andrzej Duda, Poseł na Sejm RP Edward Czesak, Poseł na Sejm RP Jan Ziobro, Senator RP Kazimierz Wiatr, Senator RP Maciej Klima, P. Lucyna Malec – Radna Województwa Małopolskiego, P. Paweł Smoleń – Radny Powiatu Tarnowskiego, P. Jacek Kurek – Burmistrz Wojnicza, P. Sebastian Wróbel – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu, Sołtysi Gminy Wojnicz, Dyrektor, Pracownicy i Asystenci Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego, Zarząd Gminny ZOSP RP w Wojniczu, Klub HDK PCK przy OSO Zakrzów,

Dyrekcja, Personel i Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie Gimnazjum w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała Społeczność szkolna Zespołu Szkół Licealnych w Wojniczu, Kadra i Dzieci Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Wojniczu,

FHU Budomat, Firma Stanmar, Wojnickie Centrum Medyczne, Chmielnik Zdrój SA, Członkowie i Zarząd Koła Pszczelarzy w Wojniczu,

 

Dziękujemy!

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products