III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2020 r.

 

  1. Nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną, której przewodniczy Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz. Składamy podziękowanie Księdzu Biskupowi za sprawowane Msze Święte w intencji parafian, słowo umocnienia w wierze i pasterskie błogosławieństwo. Osobę i posługę Księdza Biskupa otaczamy naszą modlitwą.
  2. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 3 kwietnia.
  3. W piątek przypada Uroczystość Zawistowania Pańskiego. Jest do Dzień Świętości Życia. W czasie wieczornej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd Duchowej Adopcji; zachęcamy się do włączenia w to dzieło. Natomiast o godz. 17.00, w jedności z papieżem Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Dębiny Łętowskiej złożyli 2700zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty i 900zł na kwiaty do Bożego Grobu, oraz zamówili 2 intencje mszalne, mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli odpowiednio – 1920zł i 590zł, mieszkańcy Łukanowic 6675zł i 2314 zł oraz zamówili 3 intencje mszalne, mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej – 1340 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Barbara Srebro z Ispu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products