I Niedziela Adwentu – 2 XII 2018 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu rano o godz. 6.30 dla starszych, oraz wieczorem o godz. 18.00 dla dzieci. Niech dzieci przynoszą lampiony. Dla dzieci będą głoszone specjalne kazania. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od minionego poniedziałku przez miesiące zimowe w Kolegiacie są odprawiane wszystkie te nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.
 2. Informujemy, że rekolekcje adwentowe rozpoczną się w sobotę przed trzecią niedzielę Adwentu i trwać będą trzy dni.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą w tym dniu: o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. Jest to święto patronalne m.in. DSM. W związku z tym na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy dziewczęta należące do tej grupy. Wtedy też nastąpi liturgiczne przyjęcie nowych członkiń do DSM. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziew. i męcz., we czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, bpa, w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek grudnia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

 1. We wtorek na wieczorną Mszę Świętą na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej. Podczas Mszy św. młodzież otrzyma poświęcone modlitewniki.
 2. We środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież zaangażowane w parafii w różne grupy i wspólnoty, a więc: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, scholę, zespół muzyczny, kantorów, aspirantów, ministrantów, lektorów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.
 3. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiara za świecę małą wynosi 5 zł, za dużą – 15 zł. Zebrane środki będą przeznaczone przez Caritas Diecezjalną na pomoc dzieciom.
 4. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10 815 zł i 35 €. Bóg zapłać. Ponadto Mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamoście złożyli na cele remontowe 980 zł oraz 20 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Zakrzowa odpowiednio – 2170 zł i 80 zł. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 5. Program wizyty z opłatkami:
 6. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice

Wtorek, godz. 12.00 – Łukanowice cd., Podbrzegi, ul. Słoneczna

Środa, godz. 12.00 – Isep, ul. Kąpielowa, Ks. Popiełuszki, Ogrodowa

Czwartek, godz. 12.00 – ul. Jagiellońska, Plebańska, Zamoście, Rolnicza, Nadbrzeżna

Piątek, godz. 12.00 – ul. Tarnowska, Krzywa, Rynek

Sobota, godz. 12.00 – ul. Konopnickiej, Reymonta

 

 1. Organista:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Dębina Zakrzowska

Wtorek, godz. 12.00 – Dębina Łętowska

Środa, godz. 13.00 – Łukanowice prawa strona

Czwartek, godz. 14.00 – ul. Krótka i Nowa

Piątek, godz. 14.00 – ul. Szkolna, Goszczyńskiego, Leśna, Rynek

Sobota, godz. 13.00 – ul. Warszawska

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Chudyba z Ratnaw. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products