XXVII Niedziela Zwykła – 2 X 2016 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe. Złożyliście 10 877 zł, i 8€. Składamy też podziękowanie za ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamoście złożyli 1140 zł na prace remontowe i 230 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki odpowiednio 1450 zł i 370 zł, Więckowic 4160 zł i 780 zł, ul Słonecznej 1030 zł i 20 zł, Wąwozu Szwedzkiego i Rudki Góra 960 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na te cele. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Informujemy, że Parafia otrzymała pozwolenie budowlane i w najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe budynku plebanii. Pierwszy etap prac obejmował będzie wymianę drewnianych stropów na żelbetonowe. W związku z tym kancelaria parafialna została przeniesiona do budynku katechetycznego. Od poniedziałku kancelaria będzie funkcjonować w nowym miejscu.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Zachęcamy do licznego udziału w procesji oraz w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek na Różaniec zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych Gimnazjum. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we środę – wspomnienie św. Faustyny, zak., w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W trwającym Roku Miłosierdzia każda parafii urządza pielgrzymkę do jednego z kościołów jubileuszowych. Nasza wspólnota pielgrzymować będzie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz blisko położonego sanktuarium św. Jana Pawła II. W Łagiewnikach odbierzemy relikwie św. Faustyny dla naszego kościoła. Pielgrzymka będzie miała miejsce w sobotę – 15 października. Zachęcamy, aby jak najwięcej parafian udało się w tym dniu do Krakowa. Parafia organizuje wyjazd autokarem. Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii. Koszt biletu – 20 zł.

4. W przyszłą sobotę – 8 października o godz. 10.00 w ramach obchodów 80-lecia Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, w kolegiacie będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. We środę na plebanii po wieczornej Mszy świętej będzie zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek października. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W związku z adoracją Msza święta o godz. 8.00 we czwartek będzie w kolegiacie.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Ludmiła Kostkowska. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products