XXII Niedziela zwykła – 2 września 2018r.

 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta z tej okazji dla Szkoły Podstawowej oraz dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych będzie o godz. 8.00.
  2. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie ziarna siewnego. W poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek września. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00.

W piątek i w sobotę ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 11 508 zł, 20$ oraz 15€. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej, którzy złożyli 720 zł na prace remontowe oraz 160 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom Więckowic, którzy złożyli odpowiednio 3670 zł i 520 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  2. Po wakacyjnej przerwie wznawiają cykliczne spotkania poszczególne grupy: we wtorek o godz. 17.00 będzie spotkanie wszystkich ministrantów; również we wtorek o godz. 18.45 – spotkanie lektorów, w piątek – po wieczornej Mszy świętej – zebranie członków chóru parafialnego. Zapraszamy również inne osoby obdarzone słuchem muzycznym i głosem, aby włączyły się w działalność chóru.
  3. 15 września w Dębicy odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodzieży pod hasłem „Mapa serca”. Będzie na nim obecny Kard. Louis Tagle z Filipin nazywany „Wojtyłą Azji”, który wygłosi okolicznościową katechezę do młodzieży. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd. Zapisywać się można w zakrystii lub u ks. Mariusza do przyszłej niedzieli włącznie. Koszt wyjazdu – 20 zł. Wyjazd będzie z parkingu parafialnego (15 września) o godz. 12.00.
  4. Są do nabycia kalendarze rolnicze oraz misyjne na przyszły rok.
  5. Organizatorzy zapraszają dziś (niedziela) na Rynek o godz. 16.00 na koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Wojnicza.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products