XVIII Niedziela Zwykła –2 sierpnia 2015 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę lipca na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Złożyliście: 10 510zł, 20€ i 18$. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona kolegiaty i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Tej uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz. W czasie sumy będziemy świętować również jubileusz 25-lecia dwóch rodaków wojnickich: – posługi misyjnej ks. prałata Bogdana Piotrowskiego oraz – święceń kapłańskich ks. prałata Bogusława Przeklasy. Kazania w czasie odpustu będzie głosił ks. prałat Jacek Nowak, proboszcz parafii w Tarnowie-Mościcach. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Prosimy Strażaków wszystkich jednostek działających na terenie parafii o udział w sumie odpustowej oraz o zatroszczenie się o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji eucharystycznej. Prosimy Panie, Panów i Młodzież o niesienie feretronów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek. Zachęcamy matki, aby przyprowadziły dziewczynki do sypania kwiatów. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach, a także służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów.

Spotkanie przed opustem dla ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Jan Marii Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów,

– we czwartek – święto Przemienienia Pańskiego

– w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca sierpnia. We czwartek po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się adoracja eucharystyczna, która trwać będzie do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi. W piątek będziemy spowiadać od godz. 16.00 do 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi w tych dniach również ze względu na zbliżającą się uroczystość odpustową.

W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

5. Spotkanie organizacyjne grupy nr 5 św. Floriana Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będzie 9 sierpnia tj. w niedzielę w Wojniczu przy kościele o godz. 19.00. Na spotkaniu odbędą się zapisy na pielgrzymkę tarnowską. Bedzie możliwość zakupienia koszulek pielgrzymkowych oraz biletów autokarowych do Tarnowa i z Częstochowy. Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak z grupą św. Floriana. 

6. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej we współpracy z Parafią zaprasza na wystawę zabytkowych naczyń i szat liturgicznych oraz starodruków kolegiaty wojnickiej. Wystawę można oglądać tylko przez dwa dni w przyszłą sobotę i niedzielę (8 i 9 sierpnia) w Izbie Regionalnej.

7. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products