XIII Niedziela Zwykła – 2 lipca 2023

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Tomasza Ap.; we czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew., tym dniu przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych; w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek lipca. We czwarte będzie całodzienna adoracja eucharystyczna: rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i potrwa do 22.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Spowiedź święta w godz.: 17.00 – 20.30. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa – po Mszy świętej o godz. 6.00 oraz o godz.18.00. Spowiedź w tym dniu od godziny 16.00 do 18.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Porządek wizyty tradycyjny.
  3. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. W sobotę – 8 lipca o godz. 3.30 wyruszy z kolegiaty piesza pielgrzymka do Tuchowa. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku. Koszt 10 zł. Nie będzie możliwości zapisu na trasie pielgrzymki. Zachęcamy do udziału. Program odpustu na afiszu.
  4. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Organizatorzy zachęcają do wspólnego pielgrzymowania. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl Tam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce.
  5. Dziękujemy za ofiary na cele remontowo-inwestycyjne. W ubiegłą niedzielę złożyliście 15 151zł i 15€. Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Smoleń z Dębiny Zakrzowskiej. Polecajmy jego duszę oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products