IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej Mszy świętej i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy za wszelkie przygotowania i udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie za przygotowanie ołtarzy: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojnicza oraz sołtysom z naszej parafii. Dziękujemy P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi i P. Cezaremu Chmielowi za wszelkie prace i przygotowania. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękujemy również Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, chórowi parafialnemu, GOK-owi w Wojniczu, pocztom sztandarowym, dzieciom z klas trzecich, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli baldachim, feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziców z dziećmi.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Ponadto w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męcz, we środę – wspomnienie św. Bonifacego bpa i męcz. Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Karol składamy serdeczne życzenia zdrowia i obfitości łask Bożych na co dzień.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek czerwca. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna. W tym dniu możliwość spowiedzi od godz. 17.00 do 20.30, zaś w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.

Począwszy od piątku nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane o godz. 17.45.

  1. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z minionej niedzieli. Złożyliście 16 176zł, 10€ i 5$. Bóg zapłać.
  2. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które uczęszczają do szkół poza Wojniczem a w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
  3. W sobotę – 15 czerwca będziemy przeżywać festyn rodziny. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za fanty i złożone ofiary. Bardzo prosimy o dalszą pomoc: potrzebujemy jeszcze fantów, serdecznie prosimy sponsorów o ofiary. Fanty można składać na plebanii w godzinach przedpołudniowych i po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie zespołu przygotowującego festyn odbędzie się w poniedziałek o 19.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii do udziału w Oazach wakacyjnych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i na stronie: tarnow-oaza.pl

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Maziarz z ul. Krakowskiej, śp. Stanisława Wróbel z ul. Warszawskiej i śp. Małgorzata Kawa z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products