V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 

  1. Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy. Każdego dnia będą Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. Ponadto w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie nauka stanowa dla małżonków i rodziców, natomiast we wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 będzie nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Będziemy spowiadać od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.30 do 18.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. Prosimy, aby wszyscy przystąpili do spowiedzi we wtorek, i nie odkładali jej na później. Prosimy również, aby wszyscy parafianie skorzystali każdego dnia z rekolekcji.
  2. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół będą od środy do piątku. Uczniowie Gimnazjum i Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych będą mieli spotkania rekolekcyjne każdego dnia godz. 12.00. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej we środę przychodzą wszyscy na godz. 10.00, zaś we czwartek i piątek klasy IV-VI przychodzą na godz. 8.00, zaś klasy I-III na godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będzie we czwartek od godz. 16.30, a dla uczniów Gimnazjum od godz. 19.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Ze względu na rekolekcje szkolne nie będzie we czwartek całodziennej adoracji eucharystycznej. Natomiast od godz. 19.30 będzie, w ramach rekolekcji szkolnych, adoracja dla uczniów Gimnazjum.

W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z okazji pierwszego piątku i bliskich już Świąt Wielkanocnych. Porządek wizyty tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. W piątek o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa dla dzieci, a po niej Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy przy figurze Matki Bożej na Ispie, następnie pójdziemy ulicą Kąpielową, zakończenie w Kolegiacie. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie Msza święta wieczorna. Serdecznie zachęcamy do udziału. Gdyby padał deszcz, nabożeństwo odbędzie się w Kolegiacie. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.
  2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Msza święta z poświęceniem palm i procesją będzie o godz. 11.00. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci z rodzicami oraz młodzież. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę – zachęcamy do udziału. Poświęcenie palm będzie również podczas innych Mszy świętych – dla osób, które nie mogą uczestniczyć w uroczystości o godz. 11.00. Z racji procesji w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.

Również w Niedzielę Palmową w Tarnowie odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodzieży SYNAJ. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd. Zapisy przyjmuje Ks. Mariusz do czwartku włącznie. Wyjazd z parkingu przy kościele w Niedzielę Palmową o godz. 9.15. Koszt wyjazdu to 10 zł. Szczegółowy program spotkania na plakacie.

  1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 11 242 zł i 1€. Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary za I kwartał. Mieszkańcy ul. Słonecznej złożyli 1040 zł na prace remontowe i 400 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Łukanowic Topoliny złożyli odpowiednio 3840 zł i 3440 zł. Na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcy ul. Krzywej ofiarowali 130 zł, a mieszkańcy Więckowic – 815 zł i zamówili 4 Msze święte. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Ofiary na tacę z Niedzieli Palmowej zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna, natomiast młodzież z naszego Gimnazjum przeprowadzi w tym dniu kwestę na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

  1. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne. W sobotę w sklepach młodzież zorganizuje akcję „Kilo”. Zebrane produkty wspomogą przygotowanie przez członków Caritas paczek dla osób potrzebujących na Święta. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.
  2. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Ścibor z Rudki. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products