VIII Niedziela zwykła – 2 marca 2014 r.

 

1. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest adoracja, a o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Starajmy się w miarę możliwości przychodzić wg następującego porządku: w poniedziałek od godz. 9.00 – mieszkańcy Ispu, od godz. 11.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona południowa), od godz. 13.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona północna), od godz. 15.00 – mieszkańcy Łukanowic, od godz. 17.00 – członkowie Róż Żywego Różańca, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

We wtorek od godz. 9.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej, Łoponia i Podlesia, od godz. 11.00 – mieszkańcy Więckowic, od godz. 13.00 – mieszkańcy Rudki oraz Ratnaw, od godz. 15.30 – mieszkańcy Zakrzowa i Dębiny Zakrzowskiej, od godz. 17.00 – Grupa O. Pio, członkowie Caritas i Akcja Katolicka, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji. We wtorek od godz. 14.00 do 15.00 będzie przerwa w adoracji ze względu na pogrzeb.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne, Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, po której będzie Msza św.; dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca marca. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej i potrwa do godz. 20.30, oraz w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00.

5. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

6. Organizujemy wspólny wyjazd na dzień skupienia grup modlitewnych św. o. Pio. Spotkanie odbędzie się 15 marca (tj. sobota) w parafii MBNP w Mielcu. Zapisy prowadzone są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu – 20 zł.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 10 775zł i 9€. Dziękujemy też mieszkańcom Łukanowic Topoliny, którzy złożyli 4073zł na prace remontowe i 4430zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcom ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej, którzy złożyli odpowiednio 570 zł oraz 590 zł, jak również mieszkańcom ul. Leśnej i Goszczyńskiego, którzy złożyli 850 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products