II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 I 2022

 

  1. We czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu Msze święte będą według porządku niedzielnego. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z tej uroczystości. W Święto Trzech Króli będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy po każdej Mszy świętej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. We czwartek ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy kościele św. Leonarda, następnie Orszak przejdzie na Rynek, a stamtąd do Kolegiaty. Zachęcamy do udziału. Zapraszamy też dzieci, które mają stroje aniołów, pasterzy czy świętych, aby w takim przebraniu wzięły udział w Orszaku.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek stycznia. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. W tym dniu będzie możliwość spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  3. W tym tygodniu będą odprawione o godz. 18.00 kolejne Msze święte w intencji mieszkańców naszej parafii w ramach tegorocznej kolędy: w poniedziałek za mieszkańców Więckowic, we wtorek – za rodziny z Wojnicza mieszkające na terenie pomiędzy ul. Tarnowską i ul. Warszawską, w piątek – za rodziny z Wojnicza mieszkające na terenie pomiędzy ul. ul. Warszawską i ul. Krakowską. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla tych rodzin w Nowym Roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody, która zostanie poświęcona.
  4. We czwartek o godz. 13.30 w Kolegiacie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Świerczkowiacy oraz Jaszczur Event Band. Koncert, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu, będzie również transmitowany przez RDN Małopolska. Zapraszamy do udziału.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary: w ramach akcji Kolędników misyjnych złożyliście do puszek 11 942 zł i 30 €, natomiast w Święta Bożego Narodzenia na cele remontowe złożyliście 14 948 zł i 50 €. Dziękujemy także pewnej rodzinie z ul. Wąwóz Szwedzki, która ofiarowała 10 000 zł z przeznaczeniem na remont Kaplicy loretańskiej. Składamy podziękowanie również za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Maria Boda z Zakrzowa, śp. Kazimiera Piotrowska z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products