XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb., we wtorek – wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we środę – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz., Wszystkim solenizantom oraz P. Organiście, członkom chóru parafialnego oraz scholi składamy serdeczne życzenia.
  3. W związku z tym, że kościół św. Leonarda nie jest ogrzewany, a temperatura znacznie spadła, od jutra wszystkie nabożeństwa, a więc Msza święta w dni powszednie o godz. 8.00 i w niedziele o godz. 16.00, będą odprawiane w Kolegiacie.
  4. We czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami będzie w kościele w piątek o godz. 18.00.
  5. W sobotę o godzinie 10.00 będzie Msza święta podczas której przez obrzęd błogosławieństwa do posługi lektorów zostaną dopuszczeni kandydaci z naszej parafii oraz innych parafii naszego dekanatu. Natomiast w sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  6. Zapraszamy na diecezjalne spotkanie dla młodzieży „Synaj” w Tarnowie, które odbędzie się również w sobotę – 25 listopada w godz. od 14.30 do 20.00. Zapisy do środy u ks. Przemka. Koszt wyjazdu 10 zł od osoby.
  7. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na Parafialną Pielgrzymkę do Fatimy w 2024r. Program pielgrzymki można odebrać w zakrystii lub skonsultować na stronie parafii na Facebooku. Zapisy na pielgrzymkę u ks. Krzysztofa.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Nosek z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products