XXXIII Niedziela Zwykła – 19 XI 2017 r.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb., we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP, we środę – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb., i Towarzyszy męcz. Wszystkim solenizantom, P. Organiście oraz członkom chóru parafialnego, składamy serdeczne życzenia.
  2. W poniedziałek zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na spotkanie formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.
  3. W sobotę, o godz. 10.00 w kolegiacie będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki, połączona z obrzędem błogosławieństwa nowych lektorów z dekanatu wojnickiego, w tym trzynastu z naszej parafii. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny kandydatów a także wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

  1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary mieszkańcom ul. Krakowskiej i Wolickiej, którzy złożyli 2320 zł za IV kwartał. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy także za ofiary składane indywidualnie, jak też wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać. Dzisiaj w całej diecezji są zbierane ofiary do puszek na rzecz organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga m.in. chrześcijanom w Syrii i innych krajach objętych wojną.
  2. W przyszłą niedzielę w remizie OSP Łukanowice, w godz. od 8.00 do 12.00, odbędzie się Akcja Poboru Krwi. Organizatorzy zachęcają do przekazywania, podczas trwania akcji, zabawek czy wolnych datków dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie, jako prezenty z okazji zbliżającego się dnia Świętego Mikołaja.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Cena bez zmian – 5 zł. Można również nabyć książkę „Cuda św. Kingi”, która przedstawia świadectwa o otrzymanych łaskach za wstawiennictwem Świętej.
  4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Baran z ul. Folwarcznej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products