XXIX Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy modlić się za ludy krajów misyjnych oraz misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej parafii.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na cele misyjne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.
– we wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa.
– we środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II.

3. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy uczniów klas III gimnazjum wraz z rodzicami na modlitwę różańcową a następnie Eucharystię z kazaniem, podczas której uczniowie złożą pisemne deklaracje dotyczące kandydatury i przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy rodziców o dopilnowanie obecności dzieci na tym spotkaniu liturgicznym i o złożenie podczas Mszy świętej wyżej wymienionej deklaracji.

Informujemy również, że młodzież klas pierwszych gimnazjum uczęszczająca do szkoły poza parafią powinna kontaktować się z ks. Pawłem w sprawie parafialnego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przypominamy, że za naszych zmarłych wypominanych modlimy się na Różańcu przez cały listopad oraz we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1-8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.

5. W poniedziałek, 20 X Szkoła Podstawowa w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Kantego. Z tej okazji zostanie odprawiona w Kolegiacie Msza święta o godz. 8.30 w intencji uczniów oraz nauczycieli tej szkoły.

6. We środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie starszych lektorów.

7. KSM w naszej parafii zaprasza na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy dzieciobójstwa. Nabożeństwo odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w kolegiacie.

8. Również w najbliższą sobotę, 25 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego w Krynicy w kościele pw. św. Antoniego odbędzie się diecezjalne spotkanie członków Róż Różańca Świętego. Będzie to jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 16. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Zachęcamy do zapisywania się na ten wyjazd. Zapisy do wtorku włącznie w kancelarii lub w zakrystii. Koszt – 15 zł od osoby. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy kolegiacie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products