XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021 r.

 

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Towarzyszy, męczenników, we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, we czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana. Ze względu na liturgiczne wspomnienie we czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy O. Pio. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  2. We wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. młodzież ta złoży deklarację dobrowolnego i świadomego przystąpienia do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.

W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła młodzież naszej parafii na czuwanie modlitewne pt. „Moc modlitwy”.

  1. We środę o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wszystkich członków prosimy o przybycie.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa pod hasłem: „Trzeźwością pokonać kryzys”.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
  5. Dzisiaj (19 IX) o godz. 19.00 w kolegiacie będzie koncert ku czci św. Jana Pawła II. Natomiast w najbliższą sobotę (25 IX) o godz. 19.00 również w kolegiacie zabrzmi chorał gregoriański w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia – bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, w wykonaniu Scholi gregoriańskiej Chłopięcego Chóru Katedralnego. W sobotę będzie można nabyć płytę Scholi z chorałem gregoriańskim. Zapraszamy na obydwa koncerty.
  6. W zakrystii można nabyć książkowe kalendarze rolnicze oraz kalendarze misyjne na przyszły rok.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zofia Paściak z Łukanowic i śp. Małgorzata Jadach z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products