XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej Mszy świętej i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy za wszelkie przygotowania i udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie za przygotowanie ołtarzy: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojnicza oraz sołtysom z naszej parafii. Dziękujemy P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi i P. Cezaremu Chmielowi za wszelkie prace i przygotowania. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękujemy również Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, chórowi parafialnemu, GOK-owi w Wojniczu, pocztom sztandarowym, dzieciom z klas trzecich, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli baldachim, feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Kamil Majkrzak, który jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Kamil udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziców z dziećmi.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W związku z tym, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela jest przeniesiona w tym roku na czwartek. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Ponadto we wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. Msza święta dziękczynna za miniony rok szkolny z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla uczniów Szkoły Podstawowej będzie we czwartek o godz. 9.00, zaś dla młodzieży ZSLiT w piątek o godz. 8.00. Niech dzieci i młodzież przystąpią do sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  5. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic dla członków Róż Różańcowych.
  6. Informujemy, że począwszy od przyszłej niedzieli w czasie wakacji, nie będzie Mszy Świętej w niedziele o godz. 16.00.
  7. Zakończyły się prace remontowo-konserwatorskie kaplicy cmentarnej. W poniedziałek odbył się komisyjny odbiór ostatnich prac dotyczących posadzki. W najbliższym czasie zostanie zamontowany w kaplicy odrestaurowany ołtarz, są też wykonywane przez stolarza nowe sprzęty do kaplicy. Na jesieni kaplica zostanie oddana do użytku. Podczas wakacji będzie również remont elewacji zabytkowej dzwonnicy przy Kolegiacie. Aktualnie przygotowywany jest także projekt modernizacji ogrzewania w parafialnym kościele. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Blecharski z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products