XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

 

1. Piątek jest ostatnim dniem roku szkolnego. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą wg następującego porządku: Szkoła Podstawowa – we czwartek o godz. 8.30, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych – w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego będzie we środę od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy wszystkich uczniów do spowiedzi i Komunii Świętej. Niechaj dzieci i młodzież dziękują za kończący się rok i proszą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zapraszamy również nauczycieli i wychowawców.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, zaś w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy św. O. Pio. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród których jest ks. dr Jan Banach składamy serdeczne życzenia.

3. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 10 lipca. Zachęcamy do udziału. Z naszej parafii udadzą się do Tuchowa dwie pielgrzymki: Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę autokarową w dniu 2 lipca, wyjazd z parkingu o godz. 16.30, zapisy w zakrystii. Również w sobotę 2 lipca, odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium w Tuchowie. Szczegóły tej pieszej pielgrzymki podamy za tydzień.

4. Dziękujemy za złożone ofiary. Mieszkańcy Dębiny Łętowskiej złożyli 1640 zł na prace remontowe i 450 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki – odpowiednio 1450 zł i 250 zł, Więckowic – 3680 zł i 1280 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2060 zł i 400 zł, Zakrzowa – 1900 zł i 500 zł, Podlesia – Łopoń – 560 zł i 330 zł, ul. Kąpielowej – 1760 zł i 180 zł Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe. Ze swej strony Ks. Bogdan Piotrowski dziękuje za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele misyjne. Złożyliście 11795 zł i 20€.

5. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie informują, że będą darmowe bilety wejściowe na uroczystości, którym będzie przewodniczył papież Franciszek 30 i 31 lipca. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko młodzież. Będą to bilety dające dostęp do bardziej odległych od ołtarza sektorów Campus Misericordiae w Brzegach. Wszyscy zainteresowani mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii do końca czerwca.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji jest również nowy numer czasopisma „Miłujcie się”.

7. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Aleksandra Chrapusty z ul. Krakowskiej i śp. Stefana Sołtysa z Nowego Sącza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products