Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2023r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą tylko w Kolegiacie o następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu oraz do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy w tym okresie nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i nie przyjęli Komunii Świętej, aby to uczynili w najbliższym tygodniu.
  3. W tym tygodniu w liturgii: we czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ołtarze na procesję przygotowali: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Strażacy z Wojnicza oraz Sołtysi z naszej parafii.
  5. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, a składka z przyszłej niedzieli będzie na prace remontowe w parafii.
  6. Schola Dziecięca przy parafii w Wojniczu organizuje w przyszłą niedzielę kiermasz. Możliwość nabycia słodkości będzie po Mszach świętych przed południem. Zebrane środki będą przeznaczone na dalszy rozwój scholii oraz organizację wydarzeń. Zachęcamy także do włączenia się w działalność scholi zarówno chłopców jak i dziewczynki interesujących się muzyką i chcących włączyć się we wspólny śpiew podczas Mszy świętej. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii.
  7. Organizujemy festyn parafialny, który będzie 15 czerwca. W związku z tym zapraszamy na spotkanie organizacyjne we środę o godz. 19.00 sołtysów, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich, OSP, Rady Parafialnej oraz Akcji Katolickiej. Natomiast Rada Rodziców oraz społeczność Przedszkola Publicznego w Wojniczu zapraszają na festyn rodzinny w przyszłą niedzielę – 26 maja w godzinach od 13.00 do 18.00.
  8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wojciecha Bykiewicza z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products