Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 V 2013r.

         

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro –  Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w dniu jutrzejszym będą odprawiane w Kolegiacie o godz.: 600; 800; 930; 1500 i 1800; a w Kościele św. Leonarda o godz. 1600. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe w naszym kościele za drugi kwartał. Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 1570 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona również na ten cel. We czwartek o godz. 18.00 będzie spotkanie modlitewne grupy św. Ojca Pio.

3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy aby, – jak dotychczas – ołtarze przygotowali:

– pierwszy w kaplicy fatimskiej  – Akcja Katolicka;

– drugi w bramie prowadzącej na plac kościelny – Związek Pszczelarzy z Wojnicza;

– trzeci na Rynku wojnickim – Strażacy;

– czwarty przed kościołem św. Leonarda – mieszkańcy Ispu.

4. Zachęcamy do wsparcia dziś swoim podpisem obywatelskiego projektu Ustawy, który ma zakazać zabijania dzieci nienarodzonych podejrzanych o choroby i chorych.

5. Podczas wakacji w dniach 8-13 lipca br. w Dębowcu k. Jasła odbędzie się XXVI Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Organizatorzy zapraszają młodzież gimnazjum i szkół średnich. Nasza parafia organizuje wyjazd. Zapisu można dokonać do dn. 9 czerwca w kancelarii parafialnej lub u ks. Jakuba. Osoby niepełnoletnie przy zapisie powinny przedstawić pisemną zgodę rodziców. Koszt uczestnictwa – 180 zł od osoby. W gablocie jest więcej informacji na ten temat.

6. Akcja Poboru Krwi odbędzie się w remizie OSP Więckowice w dniu 26 maja (niedziela)  od godz. 8.00 do 13.00.

7. Urząd Miejski informuje, że 22 maja br. (środa) odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytych opon. Czyste opony należy składać do godz. 8.00, 22 maja w następujących miejscach: Wojnicz- parking przy stadionie Olimpii; Więckowice przy remizie OSP obok pojemników na śmieci; Isep – przy sklepie; Rudka – teren po starej szkole; Łukanowice – przy remizie OSP; Zakrzów – przy remizie OSP; Dębina Łętowska – przy remizie OSP obok pojemników na śmieci.

8. Do wieczności odszedł śp. Stefan Wójcik. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products