III Niedziela Wielkanocy – 19 kwietnia 2015 r.

 

1. Przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma zwrócić naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy mieszkańcom ul. Zawale, którzy złożyli 290 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– we czwartek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego Patrona Polski

– w piątek – wspomnienie św. Jerzego, męcz.

– w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród których jest ks. Wojciech, składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

3. Informacje dla gimnazjalistów:

Spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum: grupa 1 i grupa 3 – we wtorek o godz. 16.30

Spotkania dla uczniów klas drugich gimnazjum przygotowujące do egzaminu z wiedzy religijnej przed bierzmowaniem odbędą się według następującego porządku:

– 22 kwietnia (środa) o godz. 16.30 – klasa 2c, o godz. 17.30 – klasa 2 b

– 23 kwietnia (czwartek) o godz. 16.30 – klasa 2d, o godz. 17.30 – klasa 2a

Spotkania odbędą się w budynku katechetycznym. Prosimy, aby każdemu z uczniów towarzyszył przynajmniej jeden z rodziców.

4. W dniu 28 kwietnia młodzież klas trzecich gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania. W ramach bezpośredniego przygotowania do tej uroczystości odbędzie się Triduum dla kandydatów do bierzmowania według następującego porządku:

– w sobotę 25 kwietnia o godz. 16.00 – spotkanie dla kandydatów oraz ich rodziców podczas, którego uczniowie złożą deklaracje o abstynencji od alkoholu i innych używek

– w niedzielę 26 kwietnia o godz. 14.00 – Msza św. z kazaniem dla kandydatów. Prosimy, aby na to nabożeństwo przyszli również świadkowie osób bierzmowanych

– w poniedziałek 27 kwietnia o godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów, ich świadków oraz rodzin bierzmowanych.

5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego wraz z Gronem Pedagogicznym zaprasza rodziców wraz z dziećmi, rozpoczynającymi naukę w klasach pierwszych i oddziałach przedszkolnych w roku szk. 2015/2016 na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 20 kwietnia 2015r. w godz.16.00-17.30.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Nowak z Rudki, śp. Irena Musiał z Krakowa i śp. Augustyn Wojtal z ul. Zawale. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products