III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

 

  1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, natomiast w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone przed urodzeniem. Wszyscy chętni będą się mogli podjąć tego ważnego i pięknego dzieła w sobotę podczas Mszy św. o godz. 8.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  3. W poniedziałek zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum na godz. 18.00 na wieczorna Mszę św. i spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ponadto w tym tygodniu młodzież ta rozpocznie Triduum przygotowujące ją bezpośrednio do przyjęcia tego sakramentu. Program Triduum będzie następujący: w czwartek o godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem, w piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa, zakończenie Triduum w przyszły poniedziałek (27 marca) o godz. 18.00 Mszą św. z kazaniem.

Spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków będzie w poniedziałek 27 marca od godz. 16.30.

  1. Informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje szkolne będą również w tym samym tygodniu. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki złożyli 1330 zł na prace remontowe i 660 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Krakowskiej i Wolickiej odpowiednio – 1940 zł oraz 100$ i 2025 zł, ul. Konopnickiej 1460 zł i 1000 zł, ul. Loretańskiej i Zamoście 920 zł i 730 zł, na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcy ul Reymonta złożyli 180 zł i zamówili 1 Mszę św. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać.
  3. W sklepie P. Barbary Kupczyk jest wystawiony kosz. Składane tam produkty żywnościowe wspomogą przygotowanie paczek na Święta Wielkanocne dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Biernacki z ul. Krakowskiej i śp. Barbara Chrapusta z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products