IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022

 

 1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Stanisławowi Wszołkowi, który przez trzy niedziele był naszym przewodnikiem na drogach słowa Bożego i pomagał nam przygotować nasze serca na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać. Osobę i posługę ks. profesora polecamy Panu Bogu.
 2. We czwartek będzie dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Natomiast po południu od godz. 15.30 do 17.00 i od 18.00 do 19.30. Jednocześnie informujemy, że w pozostałe dni tygodnia możliwość spowiedzi będzie bardzo ograniczona, gdyż księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach.
 3. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami. Rozpoczęcie i kolejność wizyty tradycyjna. We środę po wieczornej Mszy świętej – zbiórka ministrantów i lektorów; obecność obowiązkowa.
 4. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze święte będą tylko o godz. 6.00 i 8.00. Wieczorem w rodzinnym gronie spożyjemy wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła o północy. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
 6. W niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w przyszły poniedziałek – Święto Świętego Szczepana. W obydwa dni Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
 7. Ofiary na tacę w uroczystość Bożego Narodzenia będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii, natomiast ofiary w drugi dzień świąteczny – na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 8. W związku z licznymi pytaniami informujemy, że po Świętach planowana jest wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie. Jedyna zmiana będzie polegać na tym, iż zamierzamy odwiedzić połowę rodzin; drugą połowę odwiedzimy za rok. Zmiana jest spowodowana zmniejszeniem się liczby kapłanów w naszej parafii; gdybyśmy chcieli odwiedzić wszystkie domy, kolęda musiałaby trwać przez cały styczeń a nawet w lutym. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę celem poświęcenia nowych domów poza wyznaczonymi w tym roku rejonami. Program tegorocznej kolędy będzie zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 9. Została zakupiona na potrzeby naszej parafii nowa monstrancja na dużą Hostię oraz kustodia. Jest to dar nie żyjącego już, pochodzącego z Rudki i mieszkającego w USA śp. Franciszka Przeklasy, który w testamencie przekazał ofiarę na ten cel.
 10. Parafialny Zespół Caritas zakupił produkty i przygotował 110 paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujmy osobom, które wsparły tę akcję swoją pracą i ofiarnością. Wśród ofiarodawców są firma Florpak, firma Planta, p. Kazimierz Sady, p. Barbara Kupczyk, p. Beata Fior, p. Witold Duman, p. Marek Lenik i p. Stanisław Szczęsny. Dziękujemy też osobom, które ofiarowały produkty do koszów w sklepach oraz młodzieży za akcję „Kilo”. Składamy podziękowanie również za pracę przy przygotowaniu paczek i dostarczeniu ich do domów osób starszych i samotnych. Podziękowanie składamy także p. Franciszkowi Mleczko za odśnieżenie parkingu przy kościele. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Michałek z Zakrzowa i śp. Maria Szpyrka z ul. Nadbrzeżnej. Tych zmarłych oraz śp. Franciszka Przeklasę polecajmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products