IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2016 r.

 

  1. W piątek będzie dzień spowiedzi. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o godz. 10.00, oraz po południu od godz. 14.30 do godz. 18.00 z półgodzinna przerwą o godz. 16.00. Ponadto księża z parafii będą spowiadać również od godz. 19.30 do 21.00. Prosimy, aby w godzinach wieczornych ze spowiedzi skorzystali tylko ci, którzy nie mogą tego uczynić w ciągu dnia.
  2. We środę dwóch księży uda się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami. Porządek wizyty – jak zwykle, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  3. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą w tym dniu tylko rano o godz. 6.30 i 8.00.

Wieczorem zasiądziemy w domach, aby w rodzinnym gronie spożyć wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zachowajmy piękną tradycję dzielenia się opłatkiem oraz śpiewania kolęd. Zgodnie z polską tradycją powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Już od godz. 23.00 młodzież będzie prowadzić śpiew kolęd w kościele. Zapraszamy. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, natomiast z przyszłej niedzieli na prace remontowe w naszej parafii.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Narodzenia, a w poniedziałek – święto św. Szczepana i zarazem – drugi dzień Świąt. W obydwa dni świąteczne Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na kwiaty i utrzymanie czystości kościoła. Mieszkańcy Podlesia Łopoń złożyli odpowiednio 560 zł i 80 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki – 1100 zł i 270 zł, ul. Loretańskiej i Zamoście – 1140 zł i 40 zł, ul. Konopnickiej – 1500 zł i 40 zł, Łukanowic – Topoliny – 3845 zł i 260 zł, ul. Tarnowskiej – 1090 zł, Ispu – 1040 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Słowa wdzięczności wyrażamy również za indywidualne wpłaty na ten cel. Dziękujemy też p. Lucynie i Stanisławowi Michałek oraz p. Marii i Bogdanowi Karaś, którzy ofiarowali choinki do kościoła. Bóg zapłać.
  3. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: p. Barbara Kupczyk, p. Stanisław Szczęsny, p. Witold Duman, p. Marek Lenik i Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe do koszów. Składamy podziękowanie młodzieży za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych i rozwiezieniu ich do domów osób starszych i samotnych. Z zakupionych przez Caritas oraz zebranych produktów paczkami na Święta obdarowano 165 rodzin. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Tworkiewicz z ul. Zacisze. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products