XXXIII Niedziela zwykła – 18 listopada 2018

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek– wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb., we środę – wspomnienie Ofiarowania NMP, we czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu kościelnego, w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb., i Towarzyszy męcz. Wszystkim solenizantom, P. Organiście oraz członkom chóru parafialnego, składamy serdeczne życzenia.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe. Dziękujemy za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli na prace remontowe 610 zł, ul. Nadbrzeżnej – 850 zł, ul. Tarnowskiej – 1240 zł, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 1405 zł, ul. Zawale – 280 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2370 oraz 100 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, Dębiny Łętowskiej odpowiednio – 1620 zł i 130 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne ofiary oraz wpłaty na konto parafialne.
  4. W przyszłą niedzielę w remizie OSP Łukanowice, w godz. od 8.00 do 12.00, odbędzie się Akcja Poboru Krwi. Krew będzie dedykowana dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Organizatorzy zachęcają także do przekazywania, podczas trwania akcji, zabawek czy wolnych datków dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie, jako prezenty z okazji zbliżającego się dnia Świętego Mikołaja.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej serdecznie zaprasza w sobotę – 24 listopada o godz. 16.30 do kina Wawel na uroczyste spotkanie z okazji 25-lecia swojej działalności. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.
  6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Wiśniowski z Ispu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products