XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy modlić się za ludy krajów misyjnych oraz misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej parafii.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonecznej, którzy złożyli 1220 zł na cele remontowe i dodatkowo 20 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– dzisiaj – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

– we środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa

– we czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W kościele są do naszej dyspozycji kartki na wypominki. Wypominki listopadowe są czytane w listopadzie podczas Różańca, natomiast wypominki roczne są czytane o godz. 7.40 i 12.10 we wszystkie niedziele całego roku. Również w listopadzie w dniach od 1- 8 będą odprawione Msze Święte za wszystkich wypominanych w naszym kościele.

4. We wtorek, 20 X Szkoła Podstawowa w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Kantego. Z tej okazji zostanie odprawiona w Kolegiacie Msza św. o godz. 8.00 w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz uczniów tej szkoły.

5. Spotkanie lektorów starszych – we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

6. W sobotę, 24 października w Mielcu odbędzie się spotkanie misyjne Róż Żywego Różańca. Wyjazd autokaru z parkingu dla osób, które się zapisały o godz. 8.00 w sobotę.

7. Komitet Społeczny „Podziel się” składa serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przybyły na koncert dobroczynny dla Filipka i Tomka oraz za ofiarowane datki. Bóg zapłać.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Noworól z ul. Loretańskiej i śp. Jerzy Adamus z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products