XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz patronalne święto młodzieży polskiej – z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Natomiast w kolejnych dniach będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapnął. i Towarzyszy, męcz., we środę – święto św. Mateusza, Ap. i Ewang., w piątek – wspomnienie św. O. Pio, kapł. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W środę na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. młodzież złoży deklarację dobrowolnego i świadomego przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.

Natomiast w czwartek na wieczorną Msze św. na godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VII, którzy pragną rozpocząć dwuletni okres przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii również będzie spotkanie organizacyjne. Prosimy o obecność rodziców.

  1. We czwartek o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków prosimy o przybycie. W związku z faktem, że w tym roku upływa kadencja wybranych przed pięciu laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Tarnowski zarządził w całej diecezji nowe wybory do tychże Rad na 23 października br. Zgodnie z Regulaminem wyborów do 15 października jest czas na zgłaszanie kandydatów. Na stoliku po chórem jest skrzynka do której należy składać kartki z nazwiskami kandydatów. Według Statutu „członkiem Rady może być osoba, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych i cieszy się dobra opinią wśród parafian”.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej – zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  3. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa. Szczegóły na afiszu.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
  5. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży z Tarnowa organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie w Portugalii w dniach od 26 lipca do 6 sierpnia. W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 14 – 30 roku życia. Zapisy przyjmuje ks. Mariusz do końca września. U niego można również uzyskać wszelkie informacje. Szacowany koszt wyjazdu to 4500 zł.
  6. W zakrystii można nabyć książkowe kalendarze rolnicze oraz kalendarze misyjne na przyszły rok.
  7. W związku z niekorzystną prognozą pogody zapowiadaną na dzień  18 września festyn w Szkole Podstawowej w Wojniczu zostaje przeniesiony na następną niedzielę tj.25 września br.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products