XXV Niedziela zwykła – 18 września 2016 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 11.00 w Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej, pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, odbywają się diecezjalne uroczystości 1050-lecia Chrztu Polski. Nabożeństwo transmituje Telewizja Trwam.

2. We czwartek przypada 4. rocznica śmierci śp. ks. Benedykta Kiełbasy. Msza Święta w jego intencji od Róż Żywego Różańca zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– dziś – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zak, patrona Polski

– we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Towarzyszy, męczenników koreańskich

– we środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

– w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji specjalne nabożeństwo w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Szczepanowie.

5. Zapisy dla chłopców od trzeciej klasy wzwyż, którzy chcą zostać ministrantami oraz zbiórka aspirantów – we wtorek o godz. 16.00.

6. W przyszłą sobotę (24 IX) w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie będzie miało miejsce diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na to spotkanie. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii, zwłaszcza tę, która uczestniczyła w lipcu w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Zapisy na wyjazd przyjmuje ks. Mariusz do czwartku włącznie. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 9.00 z parkingu parafialnego – powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 10 zł.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. Mieszkańcy Podlesia – Łopoń złożyli 570 zł na prace remontowo-inwestycyjne oraz 290 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej odpowiednio 1590 zł i 280 zł, Dębiny Łętowskiej 1580 zł i 180 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2080 zł i 380 zł, Ratnaw, ul. Św. Kingi i czterech domów z Łoponia 2190 zł i 190 zł, Ispu 1020 zł i 500 zł, ul. Krzywej 660 zł, Rudki Dół 430 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie również na cele remontowe.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products