XX Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2013 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary za trzeci kwartał na prace remontowo-inwestycyjne. Mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej złożyli 850 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na ten cel.

2. W tym tygodniu w liturgii:
– we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– we czwartek – wspomnienie NMP Królowej
– w sobotę – święto św. Bartłomieja Apostoła
3. W sobotę rozpoczęła się XXXI PPT na Jasną Górę. Z naszej parafii wyruszyła grupa ponad 40 pielgrzymów, a cała grupa nr 5 św. Floriana liczy ponad 250 osób. Otoczmy ich naszą modlitwą. Informujemy o możliwości powitania pielgrzymów na Jasnej Górze w niedzielę 25 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem do Częstochowy u siostry zakrystianki potrwają  do środy. Koszt wyjazdu 40 zł. Prosimy, aby opłatę uiścić przy zapisie. Wyjazd autokaru nastąpi w niedzielę 25 sierpnia o godz. 8.00 z Rynku.
4. Po siedmiu latach pracy odchodzi z naszej parafii ks. Piotr Klóska. Dziękujemy mu za zaangażowanie i ofiarną pracę. Oprócz zwykłej pracy duszpasterskiej i katechetycznej ks. Piotr zajmował się młodzieżą, Różami Różańcowymi i grupą św. Ojca Pio. Na nowej placówce w parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie życzymy mu obfitych łask od Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.30. podziękujemy Siostrom Karmelitankom za ich wieloletnią ofiarną pracę w naszej parafii. Siostry, jak już informowaliśmy, ze względu na spadek powołań w Zgromadzeniu, z dniem 28 sierpnia zamykają placówkę w Wojniczu.
6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.
7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Jasielski z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products