XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: we czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji tarnowskiej; w niedzielę – święto św. Jakuba Apostoła, w tym dniu również wspomnienie św. Krzysztofa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W przyszłą niedzielę, w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  2. Informujemy, że w miesiącu sierpniu sakrament chrztu podczas Mszy świętej będzie udzielany w pierwszą niedzielę miesiąca czyli 1 sierpnia. Zmiana związana jest z tym, iż w drugą niedzielę sierpnia (8 VIII) będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca.
  3. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. W nawiązaniu do Komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na wskazany cel.
  4. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Maciaś z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products