XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie tym, którzy przygotowali ołtarze: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, OSP z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Strażakom oraz Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji i koordynowanie porządku na parkingu. Dziękujemy też Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, Chórowi parafialnemu, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.

  1. We środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  2. W poniedziałek w Kolegiacie o godz. 9.00 będzie Msza święta dla społeczności Gimnazjum św. Kingi z racji wspomnienia patronki szkoły, zaś w sobotę o godz. 8.00 będzie Eucharystia w związku z 70-leciem działalności Klubu Sportowego Olimpia Wojnicz. W ramach obchodów tego jubileuszu o godz. 11.00 zostanie rozegrany mecz piłkarski Wisła Kraków – Olimpia Wojnicz, zaś o godz. 16.00 – mecz pomiędzy klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie a zawodnikami Olimpii Wojnicz. Zarząd Klubu zaprasza.
  3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą wg następującego porządku: dla uczniów Szkoły Podstawowej – we czwartek o godz. 8.30, dla uczniów Gimnazjum oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych – w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego będzie we środę od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy wszystkich uczniów do spowiedzi i Komunii Świętej. Niechaj dzieci i młodzież dziękują za kończący się rok i proszą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Apel oraz wręczenie świadectw uczniom Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek o godz. 8.00
  4. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Ispu złożyli 1000 zł na prace remontowe, mieszkańcy ul. Krzywej – 585 zł, Podlesia – Łopoń 690 zł oraz 340 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Loretańskiej i Zamoście odpowiednio 1150 zł i 300 zł, ul. Konopnickiej – 1700 zł i 150 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne ofiary.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Setlik z ul. Warszawskiej, śp. Stanisław Tokarski z Zakrzowa, śp. Henryk Stefanina z Więckowic i śp. Wiesław Makowski z ul. Tarnowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products