V Niedziela Wielkanocna – 18 maja 2014 r.

 

1. Zbliża się dzień, w którym nasz parafia przeżywać będzie peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Przypominamy, że obraz „Jezu, ufam Tobie” przybędzie do naszej parafii po południu 23 lipca, a pożegnamy go wieczorem następnego dnia. Do uroczystości tych przygotujemy się bezpośrednio przez rekolekcje parafialne. Ponieważ do tych ważnych dni pozostało dziewięć tygodni, będziemy również przez specjalną nowennę modlić się o dobre przygotowanie do peregrynacji i o jej duchowe owoce dla wszystkich parafian. Nowennę będziemy odprawiać w każdy piątek podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele św. Leonarda. Zachęcamy do udziału. Prosimy też wszystkich parafian o modlitwę w tej intencji. Niech te dziewięć tygodni będą duchowym przygotowaniem do tych ważnych wydarzeń, które nas czekają.

Zaproszenie do udziału w peregrynacji już dziś kierujemy do wszystkich parafian. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia tym wszystkim członkom Waszych rodzin, którzy przebywają za granicą, aby jeśli to tylko możliwe, mogli wziąć udział w peregrynacji.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane o godz. 17.30.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Warszawskiej i os. Zakrzów, którzy złożyli 640 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 1240 na prace remontowe za drugi kwartał. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

4. Zespół muzyczny Raban Jahwe, który tworzy młodzież z naszego gimnazjum w Wojniczu, prowadzi dziś śpiew podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Członkowie zespołu będą zbierali przy wyjściu z kościoła dobrowolne ofiary – przeznaczone na uzupełnienie brakującego sprzętu muzycznego.

5. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne organizatorzy odwołują przewidziane na dziś (niedziela) zawody rowerowe.

6. Rada Rodziców, Dyrekcja, personel i wychowankowie Przedszkola Publicznego w Wojniczu zapraszają wszystkich mieszkańców na festyn rodzinny w dniu 25 maja od godz. 13.00.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products