Poniedziałek Wielkanocny – 18 IV 2022

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się poprzez nowennę. Jest ona odprawiana o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą świętą. W niedzielę w kolegiacie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii. Jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa, w tym dniu będzie również zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  3. Wszystkie dni Oktawy Wielkiej Nocy mają rangę uroczystości. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. Diakon Kamil Majkrzak kończy dziś praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy mu za gorliwą posługę duszpasterską wśród nas. Jego osobę polecamy wstawiennictwu Matki Najświętszej i życzymy obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego w ostatnich tygodniach formacji seminaryjnej przygotowujących do święceń kapłańskich i pracy duszpasterskiej.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Jarzębak z Zakrzowa, śp. Jadwiga Surga z ul. św. Kingi i śp. Maria Sumara z ul. Tarnowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products